loader image

Droga do zmiany – akcja społeczne

Projekt społeczny „Droga do zmiany” jest działaniem społecznym, którego celem jest wsparcie osób zainteresowanych własnym rozwojem prowadzącym do efektywniejszego wykorzystania w życiu osobistym i zawodowym, posiadanego potencjału. Naszym kolejnym celem jest szeroko rozumiana edukacja i przybliżenie społeczeństwu wartości płynących z udziału w procesie coachingu. Inicjatorem projektu jest grupa coachów, którzy nieodpłatnie oferują swoje doświadczenie, wiedzę i czas w realizacji projektu i sesji coachingowych.

Czym jest coaching?

Coaching jest jedną z wielu różnych ścieżek rozwoju osobistego. Zgodnie z definicją International Coach Federation coaching jest metodą pozwalającą w sposób efektywny wytyczyć i osiągnąć ważne cele, podnieść satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego, stać się bardziej świadomym liderem, managerem, czy rodzicem. W pełni wykorzystuje potencjał, kompetencje i umiejętności klienta. Identyfikuje trudności i przygotowuje do ich pokonania. Często przekłada się na motywację i większą determinację w działaniu.

Kto jest coachem w akcji?

Zespół coachów składa się z kilkunastu praktyków tej metody pracy nad rozwojem osobistym. Wielu z nich ma przepracowane tysiące godzin sesji z klientami. Organizatorom zależy na umożliwieniu klientom doświadczenia coachingu na najwyższym poziomie.

Kto to organizuje?

W zespole organizacyjnym są osoby, które same doświadczyły coachingu i wiedzą czym on jest, a czym nie jest i dodatkowo – co najważniejsze, co może on dać klientowi. Wszystkich łączą wspólne cele i pasja do coachingu. Działania akcji koncentrują się wokół portalu coachspace.com – przestrzeni do prowadzenia efektywnego i profesjonalnego coachingu online.

Cel akcji

Celem jest pomoc jak najszerszej liczbie osób w drodze do zmiany swojego życia, a przy okazji pokazanie czym jest, a czym nie jest prawdziwy coaching. Znane są historie klientów i badania świadczące o skuteczności coachingu. Umożliwiając skorzystanie z darmowych sesji, organizatorzy zapraszają do przekonania się o tym na własnej skórze. Dodatkowym atutem, jest brak ograniczeń lokalizacyjnych, gdyż sesje odbywają się online.

Po co to robimy?

Jak mówią organizatorzy: “Sami chcemy być zmianą, którą pragniemy zobaczyć w świecie. Doświadczyliśmy i doświadczamy coachingu, znamy jego możliwości i chcemy dać możliwość do tego samego innym”.

Na temat coachingu, krąży wiele mitów. Przy okazji tej kampanii, wiele osób będzie mogło dowiedzieć się faktów na ten temat. Organizatorom zależy, żeby doświadczenie prawdziwego coachingu umożliwiło dokonanie pożądanych przez klientów zmian. Właśnie stąd wzięła się nazwa kampanii “Droga do zmiany”.

O czym rozmawiać na coachingu?

Klienci rozmawiają na sesjach o różnych tematach. Są nimi m.in.: zmiana pracy, powrót do pracy po dłuższej nieobecności, wybór ścieżki kariery, przygotowanie do objęcia nowej zawodowej roli (np. awans), podjęcie ważnej życiowej decyzji, zbudowanie poczucia własnej wartości, poprawienie relacji, utworzenie planu itd.

 

Co ci to da?

  • skorzystasz z profesjonalnej, darmowej sesji
  • poznasz prawdziwy coaching
  • popracujesz nad nurtującymi Cię sprawami
  • zrobisz kolejny krok w swoim rozwoju
  • poszerzysz samoświadomość
  • … i to wszystko bez wychodzenia z domu 🙂

Gdzie szukać aktualnych informacji o akcji?

Wszystkie informacje w szczególności dotyczące harmonogramu pracy coachów  umieszczane są pod tym adresem na profilu Facebook kampanii “Droga do zmiany – akcja społeczna”. Skorzystanie z sesji musi być poprzedzone rejestracją klienta na coachspace.com. Rejestracja na portalu jest bezpłatna.

Patronat merytoryczny nad akcją objął: International Coach Federation oraz Izba Coachingu.

Serdecznie zapraszamy!

Skorzystaj z coachingu lub udostępnij informację o tej akcji swoim znajomym.