loader image

Karty metaforyczne

Karty Coachspace ułatwią pracę każdego trenera, psychoterapeuty, coacha. To uniwersalne narzędzie wykorzystasz w pracy z dorosłym i z dzieckiem. Metaforyczne obrazy pozwalają uruchomić pracę, prowokują dyskusję, wspierają rozmowę nie tylko na wczesnym etapie relacji z klientem. 

Opis kart

Karty z obrazami metaforycznymi ułatwią pracę każdego trenera, psychoterapeuty, coacha. To uniwersalne narzędzie wykorzystasz w pracy z dorosłymi i z dziećmi. Metaforyczne obrazy pozwalają uruchomić pracę, prowokują dyskusję, wspierają rozmowę nie tylko na wczesnym etapie relacji z klientem. 

Do zestawu dołączona jest książeczka. Zawiera ona opisy zastosowań kart, inspiracje działań i procedury działań i pracy z klientem. 

Opowiedz mi jak Ty używasz swojego zestawu kart. Prześlij nam zdjęcia przykładów swojej pracy z nimi - krótki opis i zdjęcia na adres aga@f-v.pl a ja prześlę Ci prezent. 

Zalety z korzystania


Karty  są doskonałym narzędziem do wszystkich działań coachingowych i aktywności grupowych, które rozwijają doświadczenia i tworzą wspólną rzeczywistość i otoczenie. 

Wielu doradców, terapeutów, coachów i osób wspierających rozwój osobisty innych odkryli w nich potencjał ułatwiania Klientom i grupom pracy z metaforami, która umożliwia ludziom bezpieczne zgłębianie zarówno osobistych jak i grupowych doświadczeń, czasami nawet w humorystyczny, lecz zawsze w pełen wzajemnego poszanowania sposób. Metafory są kluczowym komponentem ludzkich myśli. Wyniki ostatnich badań wskazują na to, że ludzie używają zwykle sześciu metafor w ciągu jednej minuty rozmowy. Jako osoba wspierająca rozwój osobisty ludzi, nauczyciel lub coach posiadasz cały wachlarz możliwości włączania ich w aktywności oparte na pracy z metaforami. Korzystaj z tych kart w celu rozwinięcia personalnych oraz  grupowych metafor, odkrywania zasobów, eksplorowania doświadczeń i osiągania pożądanych rezultatów działań, a to wszystko w kreatywny i przyjazny sposób.


"Słowo lub obraz są symboliczne, gdy sugerują coś więcej niż swoje oczywiste, podstawowe (najbliższe, pierwotne) znaczenie. Mają szerszy, nieuświadomiony aspekt i nigdy nie są precyzyjnie zdefiniowane ani w pełni wyjaśnione; nie należy mieć też nadziei na zdefiniowanie czy wyjaśnienie ich. Kiedy umysł bada symbol, pojawiają się w nim pomysły wykraczające poza zwyczajne rozumienie." 

Jennifer de Gant 

Pobierz za darmo

Plik pdf do pobrania to 12 przykładowych inspiracji, których ponad 50 znajdziecie w książeczce dołączonej do zestawu. 

Słówka

Zestaw słów, rzeczowników tj.: miłość, tradycja, konkret, akceptacja, intuicja, humor ... 

Plik do pobrania to opis kilku inspiracji, które możecie wykorzystać do pracy ze Słówkami.   

Rekomendacje

Alicja Klimek-Junak 

HR Manager
"Karty coachspace na dobre zadomowiły się w moich narzędziach coacha i trenera ponad trzy lata temu. Są przygotowane do pracy z szeroko rozumianą metaforą wizualną z wyczuwalnym zamysłem sięgnięcia do głównych źródeł budowania metafory, bez przypadkowości i pośpiechu. Nie zawierają podpisów więc metafora jest wolna od sugestii.  Dla kogoś kto zaczyna pracę z metaforą niesamowitym wsparciem jest książeczka coachspase zawierająca inspiracje do pracy w wielu obszarach i podpowiedzi do wykorzystania kart. Polecam karty do pracy lub własnej inspiracji, bo warto."

Marek Tondryk

Coach PCC
"Książeczka do kart metaforycznych Coachspace jest niezwykle użytecznym opracowaniem, zarówno dla początkujących coachów, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Także Ci, którzy potrafią pracować z metaforami na pewno też skorzystają. Wszyscy czytelnicy znajdą w jednym miejscu streszczenie całej wiedzy na temat pracy z metaforami. Serdecznie polecam!"

Kamila Pępiak Kowalska 

Trener i mentor coach
"Gorąco polecam karty Coachspace - wspierają efektywność w pracy z klientem. Metafory i symbole odpowiadają 6 domenom źródłowym w oparciu o które budujemy wyrażenia metaforyczne. Jestem wieloletnim użytkownikiem kart metaforycznych - Karty Coachspace są najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów do pracy."

Zobacz karty metaforyczne on - line 

Z zestawu 54 kart losujesz (klient losuje) 8 kart. Z tych 8 możecie wybierać, omawiać lub losować kolejne 8. Wszystko w zależności od tego, czego potrzebujesz. 

Zestaw 54 kart on-line jest tym samym zestawem, który możesz kupić w wersji papierowej wraz z książeczką z inspiracjami do pracy. Każdemu kto kupił wersję papierową wyślemy również plik pdf z obrazami. 


Zapraszamy do sklepu

ZMarzyciele. To połączenie zainteresowania używaniem wizualizacji i narzędzi w czasie spotkań (coachingu, psychoterapii) oraz pasji i bogactwa różnorodnych pomysłów. Lubimy marzyć, jeszcze bardziej kochamy te marzenia realizować. 

Produkty te ułatwiają mi moją codzienną pracę. Metafory i wizualizacja to dwa słowa klucze, które opisują codzienne zajęcia, których owocem są produkty w tym sklepie. Z ich pomocą możemy pokazać to, co do tej pory dla wielu było niewidoczne. Z ich pomocą tworzymy słowa, historie ale i bawimy się. Chcielibyśmy, by grono ZMarzycieli się powiększało. Opowiedz swoją historię i dołącz do nas

Podziel się: